Novinarska priča o Nikšićkom polju Svetlane Mandić najuspješnija na konkursu

Na konkursu koji je NVO ,,Župa u srcu’’ raspisala za najbolje istraživačke novinarske priče pristiglo je 5 novinarskih priloga kojima su promovisane vrijednosti Nikšićkog polja i ukazano na ekološke probleme u ovom području. Konkurs je finansiran kroz projekat ,,Endemnik“ uz finansijsku podršku Fonda za kritično ugrožene ekosisteme – CEPF.

Tročlana komisija za odabir radova je za prvoplasiranu priču odabrala prilog novinarke dnevnih novina ,,Vijesti’’ Svetlane Mandić objavljen 16. januara u štampanom izdanju ND ,,Vijesti’’ i na portalu Vijesti. Rad „Pustiti da trave pričaju, voda da žubori, a tišina da nadjača buku.“ je okarakterisan kao najbolji po više kriterijuma.

Drugo mjesto je zauzeo prilog novinara RTCG Slobodana Doknića objavljen u emisiji Mreža na RTCG.

Treće mjesto je zauzeo prilog novinara RTNK Milinka Miličića o ekološkim problemima u rijeci Gračanici objavljen na RTNK.

Četvrto mjesto je zauzeo tekst novinarke Marije Goranović objavljen na portalu ,,Onogošt’’

Peto mjesto pripalo je novinarskom prilogu novinara Vladimira Fuštića objavljenom na televiziji TV 7.

Organizatori su odlučili da zbog kvaliteta priloga umjesto planirane tri nagrade uruči novčane nagrade za 4 prvoplasirana rada.

Prvoplasirana priča je zavrijedila nagradu u vrijednosti od 350 eura, dok su tri nagrađene priče dobile nagradu po 150 eura.

Iz NVO ,,Župa u srcu’’ se zahvaljuju novinarima na učešću i promociji biodiverziteta Nikšićkog polja kao veoma značajnog područja koji čeka da bude adekvatno zaštićen za generacije koje dolaze.

Idi na vrh
Close