Župa u srcu

NVO ,,Župa u srcu“ je osnovna 2016.  sa velikim entuzijazmom, energijom i namjerom da stvori bolju Župu. Godine istinskog rada i zalaganja ostavili su značajan trag u zajednici i Župu istakli kao mjesto sa dobrim inicijativama i aktivnostima kako u Crnoj Gori tako i inostranstvu.

Grupa posvećenih ljudi okupljena oko misije stvaranja bolje Župe uložila je znanje i rad da bi Župa, ali i organizacija, danas bila prepoznatljiva i cijenjena. Veliki doprinos tome dali su donatori projekata koje smo tokom ovih godina realizovali i koje trenutno realizujemo. Uz njihovu pomoć smo realizovali brojne aktivnosti i bez ove podrške efekat našeg rada ne bi bio toliko vidljiv.

Video: Župa u srcu – Promo spot Zupa Niksicka

Brojne su i raznovrsne aktivnosti i projekti koje smo radili i inicirali i kojima se ponosimo. Od donacije i ugradnje grijanja na pelet u područnom odjeljenju OŠ ,,Dušan Bojović“ u Liverovićima, ekoloških akcija, izrade strateških dokumenata budućeg razvoja, učestvovanja u izradi mosta u Starom Selu, učestvovanja u obnovi vodenice u Bjeloševini, učestvovanja u izgradnji niša i nabavci kontejnera kako bi se riješio problem otpada u Župi, izrada portala www.zupa.today, nabavka kompjuterske opreme i knjiga za župsku školu, organizovanje radionica, predavanja, konkursa, slikarskih izložbi, biciklističke trke, koncerta, ali i učestvovanje u društvenom životu Župe. Brojni zahtjevi državnim institucijama, reagovanja na ekološke incindente, pomoć MZ Župa u njenim aktivnostima bili su samo mali dio onoga što smo radili mimo projektnih aktivnosti.

Kao i kad smo osnivani tako smo i danas svjesni činjenice da ni naši najveći uspjesi u zajednici i društvu zavise od rada i predanosti u stvaranju održivog razvoja zajednice.

NVO ,,Župa u srcu“

Miolje Polje bb, Župa Nikšićka 81418

zupausrcu@endemnik

www.zupa.today

Idi na vrh
Close